Aksesuarlar

Motion Capture

Tobii Pro Glasses 3'ü hareket yakalama sistemleriyle birleştirin ve dikkat ile hareket arasındaki bağlantıları inceleyin. 

Göz izleme ve hareket yakalama verilerinin birleştirilmesi, araştırmacıların göz ve vücut hareketleri arasındaki koordinasyonu analiz etmesine olanak tanır. Bu, bireyin davranışının daha kapsamlı bir şekilde anlaşılmasını sağlar. 

Gerçek dünyada nasıl kullanılır?

Spor – El-göz koordinasyonu hakkında bilgi edinin ve spordaki performansı daha iyi anlamayı sağlar. Atış kurtarmaktan atış yapmaya kadar sporculara kendi oyunları hakkında daha fazla şey anlatır. 

Tıp – Yetenekli cerrahlardan alınan bilgiler ve onların içgüdüsel koordinasyonunu eğitim materyaline dönüştürmeyi sağlar. Beyin bozukluklarını tanımlayıp ve fiziksel rehabilitasyondaki ilerlemeyi değerlendirme olanağı tanır. 

Eğitim ve simülasyon – Bireysel performansı daha iyi anlamak, yeni beceriler geliştirmek ve güvenliği artırmak için insan hareketi ve bakış davranışını kullanarak kontrollü ortamlarda senaryoları test edebilirsiniz. 

Psikoloji – Belirli beden dilini hangi uyaranların tetiklediğini anlayıp ve jest-konuşma entegrasyonunu keşfedebilirsiniz. 

Koruyucu Lensler

Tobii göz takip gözlüğünüzü fazla ışık, toz, çizilmeye ve kazalara karşı korumak için tasarlanan koruyucu lensler, hem iç hem de dış mekanlarda güvenli takip sağlar. 

Tobii koruyucu lensleri, darbelere karşı koruma özellikleri, çizilmeye karşı dayanıklılık ve sağladığı hafif, konforlu tasarım nedeniyle genellikle güvenlik gözlüklerinde bulunan bir malzeme olan dayanıklı polikarbonattan yapılmıştır. 

Düzeltici (Dereceli) Lensler

Tobii’nin düzeltici lens seti, Tobii Pro Glasses 3’ünüzle geniş bir popülasyon aralığında dikkat verilerini yakalamanıza olanak tanır. 

Kolayca takılabilen 44 lens içeren bu kit, Tobii Pro Glasses 3’ün uygulanabilirliğini en sık görülen yakın ve uzak göz bozukluğundan muzdarip kişilere yönelik olarak genişletir. Görme kaybı olmadan veri yakalamayı etkinleştirmek için kullanılır. Kit, 0,5 aralıkla; -8,0 ile +3 derecelerinde değişen hem sol hem de sağ göz için ayrı lensler içerir. 

Çene Desteği

Tobii Pro Spectrum ve Pro Fusion ekran tabanlı göz takip cihazlarıyla göz takip deneyleri yaparken katılımcının kafasını sabit tutmaya yönelik bir çözümdür. 

Tobii göz takip cihazları, doğal kafa hareketlerine izin verirken yüksek kaliteli göz takip verilerini yakalamak üzere tasarlanmıştır. Bununla birlikte, bazı deneyler, baş hareketlerinin neden olabileceği bakış sinyalindeki artefaktların azaltılmasına yardımcı olmak için bir çene desteği kullanarak katılımcının baş pozisyonunun hafifçe dengelenmesine ihtiyaç duyabilir. Bu tür araştırmalara bir örnek micro-saccade çalışmalarıdır. 

Mobil Test Aksesuarı

Tobii Pro Spark göz takip cihazıyla birlikte mobil cihaz üzerinden göz takip testleri gerçekleştirmek için bir montaj çözümüdür. Mobil Test Aksesuarı çoğu akıllı telefon ve belirli el tipi cihazlarla (tablet vb.) uyumludur. 

Mobil Test Aksesuarı, insanların bir mobil cihazdaki kullanıcı arayüzünün çeşitli öğeleriyle nasıl etkileşimde bulunduğunu anlamak istediğiniz araştırma veya kullanılabilirlik testleri için uygundur. Bu özellikle bir tasarımın işlevselliğini, mobil reklamcılığın etkinliğini veya marka algısını değerlendirirken faydalıdır. Bu aksesuar, yüksek kaliteli göz izleme verileri sağlayan ve hem niteliksel hem de niceliksel çalışmalar yürütmenize olanak tanıyan Tobii Pro Spark göz takip cihazıyla birlikte kullanılır. Toplanan tüm veriler, eksiksiz bir araştırma çözümü sağlayan Tobii Pro Lab yazılımı kullanılarak kolayca analiz edilebilir. 

Shimmer GSR+

Shimmer3 GSR+ ünitesi giyilebilir bir GSR (galvanik cilt tepkisi) sensörüdür. Cildin iletkenliğini ölçmek için tasarlanmış olup Tobii Pro Lab ile entegre edilerek göz izleme ve GSR verilerinin araştırmada kolay ve verimli bir şekilde tek bir uçtan uca çözümde birlikte kullanılmasına olanak sağlar. 

Katılımcının canlı GSR verileri Tobii Pro Lab’ın kayıt alanında ve moderatör ekranında görüntülenir. Bu, deney başlamadan önce GSR sinyal kalitesinin ayarlanması ve değerlendirilmesi ve kayıt sırasında izlenmesi için bir yol sağlar. 

Daha fazla bilgi için Tobii’yi ziyaret edin veya bize ulaşın!  

No Image Found