Reklam Araştırmaları

Reklam Araştırmaları

Reklam, şirketlerin müşterileriyle iletişim kurmasının ve ne bekleyeceklerini söylemesinin temel yollarından biridir. Ancak kötü yönlendirilmiş reklamlar marka algısını ve itibarını olumsuz yönde etkileyebilir.

Şirketler, fizyolojik tepkilerdeki değişiklikleri ölçerek, reklamlara maruz kaldığında tüketicinin zihninde neler olduğuna dair daha kapsamlı bir resim elde etmek için nöropazarlama araçlarını kullanabilir. Reklam dikkat çekiyor mu, merak uyandırıyor mu ve doğru şekilde iletişim kuruyor mu?

Analizler, hangi parçaların vurgulanması, silinmesi, değiştirilmesi gerektiğini belirlemeye ve parçanın istenen bilgiyi istenen şekilde aktarıp aktarmadığına ilişkin genel bir analiz oluşturmaya yardımcı olur.

Göz takibi ve EEG gibi nöropazarlama araçları, reklamınızın dikkat çekip çekmediği ve görüntüleyenlerin istediğiniz şekilde etkileşime geçip geçmediği konusunda size doğru yanıtlar verir. Aynı zamanda geleneksel performans ölçümlerinin sağlayamadığı gerçek kitle katılımına ilişkin bilgiler de sunar.

 
No Image Found