Üretim-Montaj

Üretim ve Montaj

Biyometrik sensörler; eğitimi hızlandırmanıza, farklı vardiyalardaki farklı çalışanlar arasında tutarlılık sağlamanıza ve montaj hattında standart bir çalışma prosedürü uygulamanıza olanak tanır.
Göz takibi, EEG, hareket yakalama (motion capture), fizyoloji sensörleri gibi sensörleri kullanarak; deneyimli montaj hattı personelinin görsel kalıplarını doğal bir ortamda belirlemek için dikkat verilerini kullanıp ve canlı olarak yeniden oynatabilirsiniz. Kayıtları yeniden oynatmak, daha önce görülmemiş faktörleri ve dile getirilmesi zor becerileri yakalamanıza olanak tanır. Deneyimli personelin tekniklerinin görselleştirilmesi, becerilerin yeni işe alınan kişilere verimli bir şekilde aktarılmasına olanak tanır. Böylelikle, zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlayan daha hızlı eğitim süreçlerini etkinleştirebilirsiniz.

Hem tanı hem de psikoterapi üzerine yapılan son araştırmalar, araştırmacıların ve uygulayıcıların EEG, göz izleme gibi biyometrik sensörlerin günlük veri toplama süreçlerine entegre etmelerine olanak tanıyan teknolojideki ilerlemelerden yararlanmıştır. Bu, EEG ile birleştirilmiş sanal gerçekliğin (VR), göz izlemenin kullanımıyla beraber kliniklere ve katılımcı dostu ortamlara götürülebilecek taşınabilir ekipmanların geliştirilmesini içerir.

Beyin dalgaları ve göz hareketlerindeki eksiklikler ile altta yatan çeşitli beyin bozuklukları ve yaralanmaları arasında güçlü bir bağlantı vardır. Klinik araştırmacılar, bilişsel bozulmaya yönelik biyobelirteçleri keşfetmek için biyometrik cihazları kullanır ve tanı, rehabilitasyon ve tedavi için yeni araçlar sağlar.

No Image Found